| Laiyla a întrebat:

Ca sa ma angajez intr-un loc nou de munca (call center digi) mi se cere decizia de incetare de la vechiul loc de munca. Am fost angajata la penny in vara aproximativ 2 luni, dar nu mai am foile pe care le-am primit de cand am plecat. Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| EvilMayDie64 a răspuns:

Te duci la fostul loc de munca, le explici care e situatia (ca nu le mai ai), si iti vor da din nou foile. Decizia de incetare a CIM e un act care ramane in baza de date a companiei la care ai fost angajata, deci nu e capat de lume. Asa am patit si eu, cand imi trebuia nota de lichidare prntru re-angajare (ironic, mie mi-a trebuit de la call center ca sa ma angajez intr-un magazin rolling on the floor)) ), am mers la HR la fostul job si mi-au facut-o din nou, mentionand acolo ca e o copie.

2 răspunsuri:
| Laiyla explică (pentru EvilMayDie64):

Thanks! Am gasit foile de la Penny, insa la interviu am uitat (gen pe bune, chiar am uitat complet) sa-i mentionez ca am lucrat la KFC. Am lucrat doar o saptamana sau doua deci cred ca de asta nu am acordat importanta. Ar trebui sa ii mentionez cand duc actele pentru angajare si sa cer si foile de la KFC sau sa las asa? o.O

| EvilMayDie64 a răspuns (pentru Laiyla):

Mai bine o lasi asa. Nici eu cand m-am angajat unde lucrez acum nu am trecut in CV o parte dintre joburile pe care le-am avut (ca mai lucrasem si in fabrica, si la Mac laughing ), pentru ca am stat putin timp si daca le treceam in CV batea la ochi (am trecut doar doua joburi, cand eu lucrasem la cinci laughing) ). Oricum, unii angajatori, gen call center sau magazine/fabrici, sunt atat de disperati dupa personal ca nu te verifica. Mult succes la noul jobwinking