| Joker3134 a întrebat:

Ca soldat faci antrenament doar in timpul scolii sau si după la serviciu?

9 răspunsuri:
| EMKing a răspuns:

Depinde foarte mult de postul pe care il ai, daca esti de exemplu la documente / dosare normal ca nu faci. Dar daca de exemplu esti vizat sa pleci in misiune desigur ca vei face. Daca imi poti spune postul in care vrei sa avansezi ar fi super, as putea sa iti ofer mult mai multe detalii.

Răspuns utilizator avertizat
| EMKing a răspuns (pentru Joker3134):

Nu e vorba neaparat de razboi. Poti fii trimis doar in misiuni de supraveghere. Adica te duci intr-un loc anume de EX: Afganistan, si doar stai acolo, fara sa fie un razboi propriu zis, poti fii trimis in zone cheie unde pot incepe razboaie. In fine revenind la intrebarea noastra. Acum depinde si de baza militara la care o sa fii. Unele dintre ele au antrenament obligatoriu. Dar cele mai multe nu.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Faci mereu. Faci la instructia tragerii ca sa te mentii in forma, faci la pregatire fizica sa-ti mentii forma, faci aplicatii pentru tactica si alte arme, etc. Fiecare face mai mult pentru arma de care apartine. Pentru cei ce n-au facut armata este complicat sa inteleaga.

| mgtow a răspuns:

Depinde ce sarcini are, MP (politia militara) face un timp antrenament apoi sta la paza nimic mai mult, unul din cazuri.

Răspuns utilizator avertizat
| EMKing a răspuns (pentru Joker3134):

Acum depinde, oricum o sa primesti un fel de prima sau ceva de genul. Sunt sanse foarte mici sa patesti ceva oricum.

| darrio2007 a răspuns:

In armata antrenamentul se numeste instructie. Da, vei face permanent, atata timp cat esti in armata. Bineanteles de arma la care activezi. Unii sunt in armata dar au munca doar de birou.

| Nimeni20192018 a răspuns:

Ca soldat faci instructie zilnica si dupa ce esti la serviciu