| anonim_4396 a întrebat:

Cam care e viata unui it-ist?

9 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Am prieteni IT-isti, sunt cam plictisiti de viata.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Chestii simple.
Apesa 3 taste si dupa fac baie in bani.
Ce sa faca si ei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

E vreo meserie in care nu te plictisesti de viata?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, in general muncesti si n-ai timp sa te plictisesti laughing.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probleme cu spatele si cu ochii, toata ziua cu ochii in monitor... o viata plictisitoare, dar o meserie bine platita.

| AC4S4 a răspuns:

Ca viata oricaruia. Fiecare lucreaza 8 ore pe zi, depinde de fiecare ce face in timpul ramas.

| UnTipObisnuit a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Meseria care este pasiunea ta.

Daca pe tine te pasioneaza programarea, nu te vei plictisi niciodata. Vei urmari sa faci singur acele 2 ore de munca in plus si nici nu vei observa cand trec.

Daca nu vrei sa te plictisesti in viata, fa totul cu interes, pasiune si energie.

| Sn4k3 a răspuns:

Daca te pricepi, iti place si lucrezi undeva unde se plateste bine, e frumoasa. Altfel poate sa fie plictisitoare, stresanta.

| 20Hertz a răspuns (pentru UnTipObisnuit):

Ca sa faca bani din 3-4 taste trebuie sa munceasca mult. Nu-i usor deloc sa inveti o meserie. Prima data urci muntele dupa care privesti peisajul pe care multi nu il vad de jos