| rudyC a întrebat:

Care ar fi studiul perfect pentru a deveni un jurnalist profesionist(sau reporter) am in veder chiar dupa clasa 9(liceul sau colegiul adecvat si cel mai potrivit)? daca are cineva informatii va rag spuneti-mi si mie!

4 răspunsuri:
| IoIo11 a răspuns:

Colegiul Media stiu ca e pentru cine vrea sa ajunga : cameraman, reporter, jurnalist. A pregatit de-a lungul timpului specialisti in domeniul poligrafiei si cinematografiei fiind unicul liceu de profil din tara.

| rudyC explică (pentru IoIo11):

Mhm.e obligatoriul sa fac colegiul asta ca sa devin jurnalist? ..scuze de intrebarile astea..nu sun din Romania..si de asta ma interesez!

| Sadop a răspuns:

Poti incepe sa-ti creezi un blog, te va ajuta si te va pregati pentru o viitoare meserie de jurnalist.
Urmezi un liceu pe profil uman, pentru a te baza mai mult me limbile straine si limba romana, folositoare in aceasta meserie.
Urmezi Facultatea de Jurnalism sau cursurile celor de la Intact Media Academy ( Bucuresti ).
Vei incepe la o televiziune mica, apoi daca ai noroc si te pricepi vei evolua!
Nu e atat de usor pe cat pare, trebuie sa muncesti.
Bafta!

| IoIo11 a răspuns (pentru rudyC):

Nu dar te ajuta, deoarece cand iesi din liceul acesta, iesi cu o diploma!