| DaFrateEuSunt a întrebat:

Care credeti ca e mai profitabila si interesanta: producerea Inteligentelor Artificiale pentru masini sau construirea cladirilor in spatiul public?
V-as ruga sa si argumentati putin raspunsurile voastre! Sunt foarte nedumerit, la o adica, eu as opta catre una din ele, dar, totodata, suna si cealalta interesanta.

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Producerea Inteligentelor Artificiale pentru masini, pentru ca se pot vinde in toata lumea, costa la fel si profitul este acelasi, pe cand o cladire cu toate facilitatiile ei isi are pretul in functie de regiune.

5 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Conpari ceva ce facem de cand me stim pe planeta si nu va muro niciodata..construirea vs ceva nou care me va face sa construim ( ca un exemplu ) maibrepede si mai bine ( cine stie ) de acum si incolo si in veci vecilor Amin!

| DaFrateEuSunt explică (pentru dinaprilie):

Constructia de cladiri va ajunge intr-un punct in care oamenii nu vor mai fi nevoiti pentru a face asta. Robotii vor adopta astfel de meserii practice, mai ales pentru ca un robot are mai putine sanse sa esueze si clar nu ma refer la robotii de pe acum, ci la cei peste 40-50 de ani, cand vor fi mai toate vehiculele automatizate.

| DaFrateEuSunt explică (pentru Celcestietot):

Si facultatea care m-ar interesa pentru a lucra in domeniul asta ar fi Mecatronica, nu?

| Celcestietot a răspuns (pentru DaFrateEuSunt):

Mecatronica şi Robotica? Asa as zice si eu, dar sincer nu cunosc multe detalii sad

| dinaprilie a răspuns (pentru DaFrateEuSunt):

Ok