| Lioana a întrebat:

Care curs de formare profesionala vi se pare mai bun dintre "Manager resurse umane" si "Responsabil cu protectia datelor cu caracter personal"?

Ce fel de munca presupune al doilea si care sunt sansele de a gasi un post pe aceasta calificare?

Răspuns Câştigător
| haileewatson a răspuns:

As zice primul, insa nu iti garanteaza ca vei obtine un job de manager resurse umane. Cursurile astea de formare sunt inutile, daca te uiti in postarile de job-uri de manageri resurse umane se cere experienta in domeniul respectiv, nu cursuri de formare (spre exemplu, trebuie sa ai deja experienta pe rol de manager, sau experienta in domeniul resurselor umane un minim de ani).

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Avand in vedere ca nu prea stim ce e al doilea, clar as alege primul.
Totusi, se spune ca sa fii avocat este super, dar sa fii avocat specializat in GDPR este wow. Dar e de partea cealaltă a baricadei.

Bula
| Bula a răspuns:

"Responsabil cu... " imi suna urat.

| Lioana explică (pentru Bula):

Orice responsabilitate suna urat. happy Dar toate joburile au responsabilitati chiar daca nu sunt puse in titlul functiei.

Bula
| Bula a răspuns (pentru Lioana):

Da, dar cel cu GDPR este si mai!

| Zxcv6 a răspuns:

Al 2-lea