| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre sectiile de : Psihologie, Pedagogie, Psihipedagogie si doar aceste 3 sectii sunt la Facultatea de Psihologie?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca faci psihologia devii psiholog, daca faci psihopedagogia devii prof de pshilogie/psiholog de scoala, iar daca faci pedagogia cred ca vei ajunge educator sau invatator.

Răspuns utilizator avertizat
| DeKoniec a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

M-ai ametit laughing eu ma gandeam sa urmez o meserie de psiholog in care sa lucrez alaturi de politie. Cum mai vezi in unele filme. la interogatorii, etc. Si nu stiu unde trebuie sa ma duc pentru asta...

Răspuns utilizator avertizat
| DeKoniec a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Psihologia este doar un studiu superior. Nu voi ajunge niciodata psiholog, politisc, mecanic. Am alte planuri cu viitorul meu. Iar psihologia este singurul lucru care l-asi invata cu placere... Cand am zis ca m-ai ametit, am spus-o in gluma... Nu este la academia de politie, ca m-am informat in aceasta privinta big grin

Răspuns utilizator avertizat