| GhostAI a întrebat:

Care este media necesera la bac de a intra in armata? Daca termin liceul la profil de filologie cate sanse am sa pot intra si avansa in profesie (poate SGP)?
Cum sunt probele? + Daca sunt lucruri care ar trebui sa le stiu despre aceasta profesie, care sunt acelea?

Răspuns Câştigător
| NumănumescBrBr a răspuns:

Armata nu impune o medie minimă obligatorie. Totuși, este important să obții o medie cât mai bună, deoarece aceasta poate influența decizia finală a recrutorilor.

Dacă ai absolvi un liceu de filologie, poți avea avantajul de a avea abilități bune de comunicare și de a lucra cu oamenii, ceea ce poate fi util în multe domenii ale armatei.

Probele de recrutare, diferă în funcție de postul dorit și de nivelul de studii. De obicei, acestea includ teste psihologice, teste de aptitudini fizice și intervievări.

Lucrurile pe care ar trebui să le știi despre această profesie, acestea depind de domeniul în care dorești să lucrezi. De exemplu, daca dorești să lucrezi în cadrul unei unități de infanterie, trebuie să fii pregătit să îndeplinești sarcini fizice și să fii capabil să te adaptezi la diferite condiții de teren.

SUCCES!

2 răspunsuri:
| GhostAI explică (pentru NumănumescBrBr):

Multumesc!

| sierra1 a răspuns:

"media necesera la bac de a intra in armata?"

n-are nici o legătură, ia nu numa' bacu'!