| JetBlueJet a întrebat:

Care este meseria cel mai bine platita in Romania?

24 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Politician stiu eu.

| JetBlueJet explică (pentru alexandrualind):

Cam cat castiga?
Trebuie facultatea de drept?

| Roxin a răspuns:

Ti-as raspunde, dar o sa primesc report si nu vreau. Deduci tu. big grin

| JetBlueJet explică (pentru Roxin):

Te referi la usuratice sau ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inginer in IT si castigi cate 10.000 lei. Pe luna. sau mai mult. Daca nu fa-te patriarh, senator, deputat, presedinte.

| JetBlueJet explică (pentru anonim_4396):

Pot fi patriarh daca sunt fata?

| Roxin a răspuns (pentru JetBlueJet):

Nu neaparat. ''Usuratice'' sunt peste tot.
Sa fiu serios acum...
Ofiter SIE sau SRI pe locul 1
Locul doi merge catre pilot.
Locul trei merge catre IT.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti dai seama ca nu exista o cea mai bine platita meserie. Exista domenii in care se plateste bine si altele in care se plateste mai putin bine.

Economia si IT sunt printre domeniile cele mai bine platite

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru alexandrualind):

Politicienii au bani pentru ca fura nu pentru ca sunt bine platiti

| RAY a răspuns:

Cat face o fata frumoasa nu face nici o meserie

| Iana131 a răspuns:

Prostitutia.O meserie care nu necesita prea multe si primesti atit cat ceri...
P.S. se potriveste si imaginea de profil cu aceasta meserie

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru alexandrualind):

Subscriu laughing

| alessia5158 a răspuns (pentru Iana131):

Subscriu, post-scriptum-ului!

| UzOm a răspuns:

In armata. Iar daca te mai duci si in teatrele de razboi deja esti asigurat pe viata (asta daca mai vii intreg acasa).

caramela
| caramela a răspuns:

Buna :)
Uite ce am gasit.
http://observator.tv/......48979.html
http://www.hipo.ro/......in-Romania
O zi buna :)

| alexandrualind a răspuns (pentru suntserios):

Da,dar si salar.

| alexandrualind a răspuns (pentru JetBlueJet):

Din cate stiu eu trebuie sa o faci.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru alexandrualind):

Si de ce trebuie sa faca facultatea de drept?

| alexandrualind a răspuns (pentru suntserios):

Cred ca din cauza ca daca esti un asa de mare om trebuie o facultate.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru alexandrualind):

Si de ce aia de drept?
De ce nu economie sau stinte politice?

| JetBlueJet explică (pentru Iana131):

Nu inteleg de ce te iei de poza mea de profil.
Nu sunt eu.
Am pus-o doar asa ca imi place si imi inspira putere.
In comparatie cu mine cred ca tu nu mai esti virgina de mult timp. rolling on the floor
Asa ca mucles.
*Se pare ca stii cate ceva despre prostitutie.O zici de parca ai incercat
rolling on the floor

| alexandrualind a răspuns (pentru suntserios):

Asa am vazut.

| alexmina12 a răspuns:

Nu pot spune ca exista o meserie care castiga mult, deoarece depinde si ce grad ai. Daca esti, de exemplu, presedinte primesti multi bani, dar trebuie sa dai si bani. Daca esti constructor si construiesti un bloc iei bani multi, dar daca se intampla un accident adio bani.Eu zic ca o meserie buna ar fi, fie informatician, fie la banca sau in bucatarie(chelner, barman, bucatar, etc). Daca vrei sa te angajezi du-te unde crezi tu ca esti cel mai bun. Sper ca te-am ajutat!

| OldSoul a răspuns:

Nu stiu daca e chiar cea mai bine platita, dar cel mai probabil e cea mai usoara cea mai lejera si destul de bine platita.
Mesria de politician, unde gasesti sa fii platit cu mii de lei pe luna, in care sa ai concediu aproape o treime din an, iar in rest sa poti dormi linistit si sa mai fii si platit?