| koji567 a întrebat:

Care este salariul maxim al unui medic de familie/de specialitate cu primariat, vechime si dunctie didactica?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu exct care e treaba la medicii de specialitate, iti zic la cei de familie. Se plateste la pacinet si servicii oferite pe luna iar din banii aia trebuie sa platesti asistenta, sa intretii cabinetul samd. La 2000 pacienti, in mediul urban se ia cam 8000-9000 ron

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cati pacienti are, ce cheltuieli are la cabinet samd.

| koji567 explică (pentru suntserios):

Valabil si la medicii de specialitate?

| koji567 explică (pentru suntserios):

Ok.Si dupa acele cheltuieli+taxe/impozite ei cam cu cat raman in mana(din cei 8000-9000 ron) big grin?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru koji567):

Probabil jumatate, poate un pic mai mult, depinde ce cheltuieli sunt in luna respectiva