| Tarzhan a întrebat:

Care facultate e mai folositoare : economie sau agricultura? Și la economie știu că se fac 3 ani, dar la agricultura?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Daca faci agricultura e exclus sa gasesti locuri de munca la oras, iar la tara ar trebui sa iti faci tu o afacere pentru ca oamenii nu angajeaza ingineri in domeniul asta decat foarte rar.
Pe scurt, nu ai prea multe posibilitati cu meseria asta, doar in cazul in care iti faci o afacere.

Daca faci ASE sau ceva pe economie ai mult mai multe posibilitati de angajare, in multe domenii, doar ca sunt foarte multi absolventi in fiecare an, extrem de multi si daca vrei sa faci o cariera si sa castigi multi bani trebuie sa inveti mult si sa fii bun.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Care facultate e mai folositoare"

ție sau societății sau firmei sau?

| Tarzhan explică (pentru sierra1):

Mie, adica unde as putea sa îmi găsesc mai ușor un loc de muncă și unde este salariul mai ok.

| sierra1 a răspuns (pentru Tarzhan):

Unde-ți găsești ușor de lucru e prost plătit. Tu ce știi, ce-ți place, ce vrei?

| Tarzhan explică (pentru sierra1):

Eu vreau să îmi înființez propria mea afacere, însă pentru asta îmi trebuie bani, pe care inițial trebuie sa ii produc cumva. Asta vreau

| sierra1 a răspuns (pentru Tarzhan):

Nu vrei să răspunzi la "ce știi, ce-ți place, ce vrei"

| BlackBrilliant a răspuns (pentru Tarzhan):

Altii fac bani, spre deosebire de Tarzhan, care face doar umbra la pamant laughing))