| Lina0309 a întrebat:

Care sunt cele mai bune alegeri in ceea ce priveste facultatea daca sunt la filologie bilingv?

Răspuns Câştigător
| pilifalexandru a răspuns:

In cazul tau, poti alege spre exemplu o facultate cu predare in limba pe care ai studiat-o in liceu, spre exemplu ASE cu predare in engleza, ori poti merge la facultatea de limbi straine cu profil al limbii studiata de tine.

6 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Te poti duce la orice facultate vrei happy

| ciocio1993 a răspuns:

Lasa facultatea. te imbatrneste big grin

| AndeT a răspuns:

Facultatea ti-o alegi tu singur, in functie de inclinatiile tale

| Lina0309 explică (pentru Mwha):

Nu pot sa ma duc la automatica sau A.S.E. de exemplu laughing)

| Spwan a răspuns:

Si eu sunt tot la filologie, si dau la medicina.Nu conteaza profilul, te duci unde te pricepi tu mai bine si unde ai chemare, nu sa gandeasca parintii pentru tine.

| Musique a răspuns:

Nu ontează ce profil termini, poți merge la orice facultate.
Terminând un profil de filologie, poți alege dreptul, jurnalismul sau să dai la litere.Asta dacă-ți place, dacă nu poți da chiar și la medicină cu puțină muncă în plus.
Baftă!