| Amiiiutzza a întrebat:

Care sunt job-urile la care nu iti trebuie Matematica?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De ex - in agricultură, orice gen de recoltare de produse

| MironMihaela a răspuns:

Matematica primara o folosesti in aproape orice meserie.Chiar si mesele pe care trebuie sa le debarasezi, de ex., trebuie sa le numeri, nu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai usor cred ca ar fi sa le amintim pe cele in care ai nevoie de matematica serioasa.

| Violleta2022 a răspuns:

Florareasa, femeie de servici, vanzatoare in piata la tarabe, sau culegatoare de fructe si legume, la prasit pe camp, la spalat rufe sau covoare in curatatoriile chimice, croitoreasca, tricoteza, frizerita, manachiurista-pedichiurista, maseuza samd

| SaOCorectamV a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar de ce nu avocat?
Sau profesor de romana?
Sau judecator?
Sau poate pompier?
Sau poate profesor de geografie si engleza.
Sau poate traducator?
Sau poate copywriter?

De ce va place doamana Violeta sa fiti asa aroganta si superioara?
De ce credeti ca un om caruia nu ii place matematica nu poate avea decat o meserie din clasa de jos a societatii?

Ce fail de raspuns, ce atitudine josnica fata de oameni.

Rusinica doamana Violeta.

Daca ati avea un copil doamana Violeta si ar spune ca nu ii place matematica si nu o intelege l-ar trimite la spalat rufe? Rusine doamna Violeta. Rusinica