| Stoian_Alin_1997 a întrebat:

Care sunt specializarile la academia de politie? pe siteul de la al. i. cuza scrie in termeni pe care eu, avand 17 ani, nu ii inteleg.

Răspuns Câştigător
| scmcristina a răspuns:

Ba da. Facultatea de Politie pregateste ofiteri de politie.Are specializari. Ordine publica, Rutiera si Investigatii criminale.Cand o sa dai admitere. daca asta iti doresti o sa-ti alegi o specializare care iti place tie

2 răspunsuri:
| scmcristina a răspuns:

Facultatea de Politie, de pompieri si arhivistica

| Stoian_Alin_1997 explică (pentru scmcristina):

Da, dar cea de politie nu este impartita pe mai multe sectii?