| inna07 a întrebat:

Cat castiga aproximativ un avocat?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Depinde de tipurile de procese pe care le are si bineinteles de numarul clientilor. Cel mai bine se castiga din insolvente, reorganizari persoane juridice, si cred ca mai putin pe civil, divorturi si asa mai departe, insa acesta din urma sunt cazuri mai usoare. Chiar depinde, daca nu ai clienti nu castigi aproape nimic, daca esti cunoscut si cautat, poti sa faci sute de mii de euro.

3 răspunsuri:
| alex890 a răspuns:

Cam 1.000 de euro, salariul unui avocat debutant.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

In functie de cazul pe care il apara, si cat il lasa pe client inimioara.

| IMC90 a răspuns (pentru alex890):

Shhht, ca daca te aud astia, te pun sa platesti sederea pe TPU rolling on the floor
Hint: Avocatul nu are salariu d'oh