| anonim_4396 a întrebat:

Cât câștigă un frizer mediocru intr-un oraș de 150, 000 oameni?
Eu știu cât. Că l-am întrebat pe al meu și mi-a răspuns modest și sincer da' vreau și alte păreri.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"frizer mediocru-ntr-un oraș de 150, 000 oameni? ...Eu știu cât"

și atunci? care-i zbaterea, mai bine spune-ne tu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

El find un băiat cunoscut în oraș, mi-a spus că este salariul minim și că depinde câți clienți are. Dar vreau să aflu și de la alți oameni.
Tu când îți cumperi mașină pariez că nu te consulți doar cu un om.

| Frank51 a răspuns:

Habar n-am. Stiu doar ca preturile la frizerii sunt foarte mici(10-20 de lei), iar la barber shop mult mai mari(50-100), deci stiu ca profesionistii iau de 5X mai mult decat cei mediocrii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Care este diferența intre frizer și barber?
Serios că nu știu. Nu e barber frizer în engleză?

| Werrich a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca sa știi, frizerul e omul de la parter blocului care tunde părul dar barberul aranjează părul, sfătuiește clienții, este confidentul clienților. D-asta un curs de retezat părul costa 2000 lei si un curs de barber costa 6000 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un frizer mediocru primeste un salariu mediocru. Dar isi mai rotunjeste veniturile cu bacsisurile lasate de clienti.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"depinde câți clienți are" - din cauza asta, răspunsurile sunt irelevante