| anonim_4396 a întrebat:

Cat castiga un inginer proiectant bun la inceput de cariera (2-3 ani experienta)?

Funda pentru un raspuns realist

2 răspunsuri:
| rgx a răspuns:

Salariul de pornire este in general de intre 1.000 – 1.200 de euro. Valoarea sa variaza insa de la o companie la alta in functie de responsabilitatile care ii sunt atribuite. De exemplu, atunci cand vorbim de o companie straina, salariul de pornire este situat intre 2.200 si 2.800 de euro salariu net, cu mentiunea ca aplicantul sa detina experienta si competenetele necesare. In plus, in cele mai multe cazuri, candidatul paraseste teritoriul tarii pentru a lucra in tara de provenienta a companiei angajatoare.
http://www.wall-street.ro/......ctant.html

| KodrutZ a răspuns (pentru rgx):

Povesti, depinde de zona tarii si firma. Stiu cazuri cu 10 ani de experienta si sub 3000 RON salariu. rgx, sa stii ca nu toti proiectantii lucreaza in industria aeronautica...