| anonim_4396 a întrebat:

Cât de mult învață pe zi un student la medicină?

5 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Depinde cat intelege si cat uita dupa 10 zile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti invata si 100 pagini pe zi, degeaba daca nu intelegi nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Păi logic că dacă înveți, înțelegi. Am spus învățat nu tocit. Aia înseamnă să înveți ceva, să înțelegi acel lucru.

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca ar face fata.
Este enorm de multa materie de asimilat, iar 12 pagini pe zi este extrem de putin, pe cat ai de invatat acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Știu persoane care au terminat facultatea, și povesteau că un an de zile au "lălăit-o" cu manualul acela de biologie, care are 128 de pagini.
Nu știu ce să mai cred sincer.