| anonim_4396 a întrebat:

Câte zile pe săptămână se merge la facultate? Se poate lucra în perioada facultății în cadrul celei cu frecvență?

Răspuns Câştigător
| haileewatson a răspuns:

La facultate sunteti impartiti pe grupe (gen cum sunt clasele in liceu), iar fiecare grupa are orarul ei! Poti avea ore de dimineata pana seara, sau de luni pana vineri, sau doar marti, miercuri, joi, etc. posibilitatile sunt nenumarate. Intra pe site-ul facultatii si vezi care a fost orarul pentru 2021-2022 ca sa-ti faci o idee.

Da, daca ai timp poti lucra cat vrei tu.

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinds in ce zile ai cursurile. Eu. Prins grupate in 3-4 zile. De lucrat poti la part-time de obicei

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate lucra doar in weekend, ca-n restul zilelor saptamanii mergi la cursuri, la practica, la seminarii si examene.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie se merge zilnic, in practica depinde cat noroc ai si la cate cursuri vrei sa te duci

| SatinEffect a răspuns:

Pai dupa cum decid profii, sora mea nu avea ore miercurea de exemplu dar avea luni marti de la 8 la 8 seara
Dificil cu lucratul.

| Danyeladark2003 a răspuns (pentru haileewatson):

Mulțumesc!