| anonim_4396 a întrebat:

Cati ani se pot repeta maxim la facultatea de medicina? 1sau 2?

6 răspunsuri:
| NeneaFane a răspuns:

In domeniile astea vorbește banul

| Bondarel99 a răspuns:

Teoretic 2 dar nu ar avea rost sa repeți mai mult de atât, adică e pierdere de timp și înseamnă ca nu ești făcut pentru asta și ca nu ai nicio șansa sincer...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

In urma acestui raspuns cred ca ai putea spune si ceva incurajator, macar sa nu raman asa in pom cu asta...ar fi ideal

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă ești in situația asta... dacă repeți anul 1 sau 2 de doua ori atunci chiar nu cred ca asta e drumul tău. Adică intr-adevăr e grea facultatea, dar nu imposibila. Având atât de multe șanse nu văd cum ai putea sa o scoți la capăt dacă ai avut 2 ani in care ai putut sa repeți examenele si sa înveți și totuși nu ai făcut asta. Te minți singur, nu e drumul tău și gata, nu e decât o pierdere de timp și un stres foarte mare.
Dar dacă repeți anul 4, 5 sau 6 atunci e de înțeles, poate a fost o greșeala pe moment și nu ai mai făcut fata. Repeți 1 an sau 2 ca sa nu dai cu piciorul la atâția ani de facultate din spate.
Nu ești singura in situația de a repeta, dar tu decizi dacă meriți sa te agăți in continuare de facultatea aia sau sa te reprofileze, ca poate nu îți place. Sunt o grămada de oameni care au făcut o facultate și după s-au reprofilat pentru ca nu le plăcea si nu se identificau cu acea meserie. Mai bine sa îți dai seama de Acum. Sa nu te chinui degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Sunt curioasa, tu cu ce te ocupi si de ce iti place ceea ce faci?

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu imi place dar nici nu imi displace si deci ma straduiesc...