| Negiko a întrebat:

Caut de lucru pe internet. graphic design, blogging, advertisement design.

Stiu sa vorbesc in engleza la nivel conversational.

Cineva care ma poate indruma/ajuta sau care ar fi interesat de o colaborare? Nu neaparat la aceste categorii, ma pot adapta cerintelor. Aceasta intrebare a fost postata cu scopul nu numai de a primi un sfat. Cer indrumare cuiva care poate are nevoie de cineva ca mine online. Astept raspunsuri serioase.

Multumesc anticipat

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns:

Www.freelancer.com Gasesti acolo de lucru, mai greu cu inceputul, dar unii romanasi de-ai nostri fac bani frumosi acolo, cateva mii de euro sau dolari pe luna.

| Negiko explică (pentru KoroSensei):

Diferenta dintre mine si cei care vor sa o beleasca acasa pe doi cacati de euro este faptul ca eu vreau sa castig bani altcumva fata de cei care merg sa se angajeze la mcDonald(fara ofensari.nu ma leg personal de nimeni. Mentionez donald pentru ca eu personal urasc locul ala )
1. De ce sa traiesc cum dicteaza altii?
2. Cine te crezi tu sa imi dictezi ce sa fac?
3. Fundul meu se misca foarte bine pana la liceul unde am parte de 7 ore de design interior si arhitectura joia si martea minunate cu un profesor exemplar care ne face sa gandim out of the box pentru propriul nostru viitor. Ca sa ajungem ca el sa facem revelionul in Caraibe decat sa luam concediu de 1 saptamana amarata de la un sef care in 2 minute te poate scuipa intre ochi si semna actele de concediere.

Deci multumesc. Prefer varianta mea decat sa ma rog pe la vreun bar sa ma angajeze pentru 100 cacati de euro ( sau nici atat pentru ca minoritate ).

Si probabi diferenta dintre mine si tine este faptul ca tu nu ai avut vreodata vreo ambitie adevarata in viata care sa te faca cu adevarat mandru de propria persoana si sa ii faca pe cei din jur mandri de tine. In schimb stai si o belesti pe TPU facand misto dr cei pe care ii cunosti.Ah ca ii smecher. Ii smecher sa iti "ascuti" abilitatea de a-i impunge pe oameni si a face misto de ei si ce vor. Cred ca de data asta ti s-a indoit varful. Merci. Ai grija de tine.

| Negiko explică (pentru cristi202):

Am inceput sa il vizitez acum cateva zile. Multumesc de raspuns. Numai bine

Răspuns utilizator avertizat
| Negiko explică (pentru KoroSensei):

Nu ma astept sa fie frunza verde de usor. Nu as mai posta intrebari pe aici daca as crede ca e usor. De aceea incerc. Nu am nimic de pierdut oricum.

| cristi202 a răspuns (pentru Negiko):

Nu am zis ca ar fi usor. Am zis ca e mai greu cu inceputul. dar si cand reusesti, poti trai din asta. Dar, cum zici, nu e usor, poate lua citiva ani pana sa te lansezi, dar poti obtine ceva de valoare usor in lumea asta?

Răspuns utilizator avertizat