| lumy4u a întrebat:

Ce ai face in situatia in care trebuie sa incepi totul de la zero lasand la o parte trecutul si oamenii care apartin de acesta, ce meseria ai alege....etc? funda celei mai detaliate si sincere pareri!

Răspuns Câştigător
| Cat a răspuns:

Buna!
Ma nedumereste relatia pe care vrei sa o subliniezi dintre alegerea unei noi meserii si renuntarea la un anumit anturaj.
La cum vad eu lucrurile, iti alegi facultatea in functie de cariera pe care iti doresti sa o construiesti. Cu toate acestea, la 24 de ani, timpul nu este deloc pierdut si mai sunt in continuare o sumedie de usi deschise.
In situatia in care cineva ar trebui sa ia totul de la 0, i-as sugera sa se bazeze pe instinct si dorinte, sa-si cantareasca bine optiunile si sa nu uite de realism. Sunt convinsa ca exista intotdeauna o metoda de-a transforma o pasiune intr-o meserie.

3 răspunsuri:
| Chillcs a răspuns:

Meseria depinde de ce iti place tie si ce vrei sa faci cu viata ta. Cat despre trecut si viitor, totul o sa vina de la sine daca lasi timpul sa treaca.

| Danielbc a răspuns:

Material poti sa o iei de la zero dar profesional nu.de ce? un om care vrea sa devina medic la 35 de ani nu ar putea.de ce? pentru ca pana termina facultatea, rezidentiatul etc. are 40 si ceva de ani.pana iti faci un nume trebuie sa iesi la pensie.si nu e singura meserie pe care nu o poti incepe la orice varsta.nu poti sa alegi orice meserie vrei cand o iei de la zero!

| lumy4u explică (pentru Danielbc):

Vorbim de o persoana in varsta de 24 de ani