| 141414 a întrebat:

Ce ar trebui sa caut pentru un prim job in viata mea? Ma gandeam la ceva pe sezon si apoi un altul din octombrie. Ce ziceti?

7 răspunsuri:
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Daca vrei ceva de sezon si de trezire si ai McDonald's in oras, du-te acolo prima data! Este job-ul ideal pentru trezirea la realitate! Nu ai spus nimic de domeniul pentru care te specializezi/studiezi. E important sa o iei inca de la inceput cu job-uri in domeniu, chiar internship-uri!

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai spus ce anume iti place sa faci.Greu de dat un raspuns.

| GheorgheAlina a răspuns:

Sal,
ceva ce ti ar place sa faci, ca sa poti imbina utilul cu placutul, doar asa o sa ai un randament bun si satisfactii.

| 141414 explică (pentru darrio2007):

Nu pot spune ce imi place sa fac in ceea ce priveste munca, nu am facut niciodata nimic practiclaughing orice am sa fac, am sa invat.

| 141414 explică (pentru Kis_Iuliana_1983):

Da... eu doar ce am terminat liceul, am fost la mate-info si in continuare sper sa raman in acelasi domeniu. Dar nu ma pot duce sa ma angajez ca programator sau ceva asemanator.

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns (pentru 141414):

Intereseaza-te de un internship. Va fi mult mai valoros decat un job platit de barman.

| 141414 explică (pentru Kis_Iuliana_1983):

Multumesc, am sa ma interesez pentru in toamna. Cred ca este cel mai util sfat primit pana acum. Desi, in acelasi timp, am nevoie si de bani ca sa ma intretin, cam asta e problema mea. Dar am vazut ca exista si intershipuri platite, nu?