| Covaci_Solomon_1983 a întrebat:

Ce as putea sa fac ca sa nu mai isi bata joc de mine pentru ca doi chiar si mai muti batausi isi bat joc de mine si ma jignesc prea tare si imi este frica sa procedez si eu asa dar am 10 ani cum pot sa procedez sa nu ma mai batjocoreasca?

DAU FUNDITE!happy

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Pai nu ii bagi in seama o vreme, eviti orice contact cu ei, nici macar nu ii privesti, nu le spui nimic. Daca continua apelezi la un parinte sau pur si simplu vorbesti cu cineva sa-i "aranjeze".

10 răspunsuri:
| alinutz33311 a răspuns:

Incearca sa gasesti pe cineva mai mare, puternic! Daca bagi frica in ei si ii ameninta nu mai are ce sa iti faca!

| 999bianca a răspuns:

Vorbeste cu ei si intreba-i ce au cu tine si daca nu functioneaza comportate ca ei sau nu ii baga in seama..de fapt daca ma gandesc mai bine. nu ii baga in seama si fa-te indiferent, asa o sa-i doara mai tare si dupa un timp o sa inceteze. Bafta

| njohn a răspuns:

Nai parinti, frati mai mari

| zayna a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu ei, sa le explici ca ceea ce fac nu e frumos, iar daca nu rezolvi cu vorba buna spune.le parintilor profesorilor, ei sigur le vor impuna o limita.Arata.le ca nu iti este frica de ei, fii sigur pe tine si nu arata slabiciunehappysucces

| Covaci_Solomon_1983 explică (pentru alinutz33311):

Am incercat dar tot continua

| Covaci_Solomon_1983 explică (pentru suffarstar):

Asta am si facut dar nu a mers si tot continua

| Covaci_Solomon_1983 explică (pentru njohn):

M-am dus cu tati

| suffarstar a răspuns (pentru Covaci_Solomon_1983):

Atunci e cazul sa iei niste masuri, sa vorbesti cu cineva mai mare sa ii bata bine fiindca astfel de oameni asta merita.

| Covaci_Solomon_1983 explică (pentru suffarstar):

Iti multumesc suffstar raspunsul tau m-a ajutat acum doar se joaca cu mine si acum ma si intreaba daca m-a lovit

| suffarstar a răspuns (pentru Covaci_Solomon_1983):

Este important sa glumesti cu ei, eu de exemplu joc septica cu colegii.Razi cu ei, fa ce fac si ei, dar nu rele, daca te lovesc in joaca poti sa ii lovesti si tu usor cu umarul.Ma bucur ca s-a rezolvat.