| ReddY25 a întrebat:

Ce ati alege dintre meseria de profesor și cea de translator/traducător? Dau fundă

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Translator/traducator. Profesor e prea stresant pentru cat e platit momentan, si am predat un an, deci nu zic de kiki.

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă-le pe amândouă, nu se exclud (dar nici nu se presupun)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Profesor 100%.

| Lukasssz a răspuns:

In ce alta meserie esti platit sa stai vara 3 luni acasa? Plus ca mai sunt si alte vacanțe, cand mergi la scoala/liceu faci doar 5-6 ore pe zi...
Salariul este bunicel....deci as alege sa fiu profesor.

Răspuns utilizator avertizat
| ReddY25 explică (pentru Alex8080):

Până se termină banii happy

| blackann a răspuns:

Traducator, clar... mai frumos, mai ofertant, mai putin stresant, adica. deloc.

| maphiotul a răspuns:

Parerea mea personala ca profesor
E ceva constant care iti aduce stabilitate, ca si translator ai de lucru doar aleatoriu (random)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesor e mai bine.

| nukeyly a răspuns:

Profesor 101%.

| vodami92 a răspuns:

Ambele! sunt frumoase!

| NisipLaMare a răspuns:

Nu ma bag la limbi straine si stiu 4 limbi straine, iar ca profesor mai bine ca un Maistru si tot au ce invata de la mine.

| VasileRapidistu13 a răspuns:

Profesor 6 luni stai acasă plus 6 ore de munca zilnic

Răspuns utilizator avertizat