| MarianFCD a întrebat:

Ce ati alege : sa va urmati inima sau sa nu va calcati orgoliul?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Inima nu te inseală niciodată!

9 răspunsuri:
| RebeIce a răspuns:

Sunt fată. dar totuși sunt extrem de orgolioasă. Dă-l dracu. Nu te ajută la nimic. Te ajută doar să pierzi pesoanele pe care le iubești. Urmează-ți inima, boy. E cel mai bine :*

| DLeonard a răspuns:

Sa iti urmezi inima, normal. Nu orgoliul te tine in viata si te face fericit, asa ca. trage tu concluzia!

| Dumnezău a răspuns:

Surpriza.Inima nu dicteaza nimic, neavand capacitati decizionale in metabolismul uman.Aceste functii tin exclusiv de creier. Povestioarele dragutele cu inimioarele sunt inventate de oameni ultra-romantici in gandire, ce nu pot accepta realitatea ca atare.

Reformulare : A-ti urma inima, in limbajul elevat si neafectat de ultra-romantism conceptual inseamna a-ti vedea interesul sau a te ghida dupa prioritati.Orgoliul,insemnand tot aici, principiile.Eu prefer sa le imbin; interesele imi sunt principiile si viceversa,incalcare unora face ca planul si rezultatul, implicit, sa devina impercte, eronate, ceea ce e inadmisibil pentru mine.

| MarianFCD explică (pentru floresdemayo):

Oare?

| 孫燕姿 a răspuns:

Inima te inseala de cele mai multe ori, insa, e mai ok sa regreti pe moment un lucru ca l-ai facut decat sa te dai cu capul de pereti toata viata pentru ca nu ai facut acel lucru. in concluzie, inima te "scuteste" de niste vanatai! parerea mea.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru MarianFCD):

Ti-am trimis raspunsul prin mesaj privat, calculatorul s-a supărat si nu a mai acceptat postarea laughing

| Shtephanie a răspuns:

Depinde de situatie, eu de fel sunt foarte orgolioasa.happy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Daca inima iti spune ca nu se merită o continuare a relatiei, atunci asa e. Tu singur o sa pleci de langa ea, cu bunăcredintă, mai devreme sau mai tarziu, dezgustat, scârbit, dezamagit de persoana ei. Fete sunt destule, incă si dragute. Pe deasupra, si cu suflet minunat. Nu toate sunt nesimtite si rău crescute.O sa intâlnesti intr-o zi un suflet frumos si viata ta va fi altfel.Ascultă-ti inima, urmeaza-ti visele!

| Cristina_Denisa_1994 a răspuns:

Eu mi-am ascultat inima de multe ori si mi s-a intamplat ca sa fiu si foarte dezamagita.Insa nici sa nu iti calci pe orgoliu nu e bine.Asa ca parerea mea este sa faci asa cum crezi tu ca e mai bine pentru tine.