| aurora23 a întrebat:

Ce calități trebuie să ai ca să te faci bancher?

Îmi puteți recomand si al domeniu asemănător ca bancher.

6 răspunsuri:
| Koko21 a răspuns:

Pai trebuie sa faci liceu economic, apoi la facultatea de finante banci, apoi masterat in domeniu.S-au economista in afara de bancher

| Koko21 a răspuns:

La economista trebuie sa faci liceu cu profil economic si facultatea de ASE (Academia de studii economice) da, implica calcule multe dar acum poti calcula cu programe si calculatoare.Mai departe dupa ce ai facut astea iti alegi meseria. Sper ca te-am ajutat papa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa te faci bancher nu ai nevoie de calitati de de un car de bani sa poti deschide o banca

| aurora23 explică (pentru Koko21):

Sunt deja la un liceu economic pe profil economic

| Violleta2022 a răspuns (pentru aurora23):

Daca esti deja la un liceu economic, tu chiar nu stii ce inseamna "bancher"?
Ca sa fii bancher nu-ti trebuiesc calitati, iti trebuiesc niste mosteniri mari sau sa fii foarte bogat si sa-ti deschizi propria banca.
In rest, toti ceilalti care muncesc intr-o banca, sunt functionari bancari, nu bancheri!

| Violleta2022 a răspuns:

Am uitat sa-ti recomanda un domeniu asemenator cu bancher (ca sa fiu in ton cu tine), recomand: milionar sau miliardar, fac parte din aceeasi clasa de bogati ai lumii.