| Ramo137 a întrebat:

Ce cursuri se pot face pt a lucra la o casa de schimb valutar si amanet? Cat dureaza?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Drept, Psihologie şi Ştiinţele Educaţiei, finante presupun...
Sa inteleg ca vreai sa te gandesti la ce facultate sa dai.

| Ramo137 explică (pentru DoarBogdan):

Nu. Pentru a lucra la un amanet.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Ramo137):

Ai putea sa mergi la casa de amanet respetiva din orasul tau pentru a te interesa. Ei trebuie sa stie mai bine. Dar bine... daca ai un CV bun, ajuta mult.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai nevoie de cursuri pentru munca in aceste locuri. Pentru casa de schimb valutar este destul sa stii bine putina aritmetica (in special inmultiri si impartiri), pentru amanet va trebui sa stii cate ceva si depre obiectele care se iau in amanet. De asemenea, pentru ambele, trebuie sa si izbutesti sa te angajezi, daca indeplinesti conditiile pe care le vor cere fiecare (varsta, studii, constituirea de garantie, etc).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut nimic, nu e o meserie care sa ceara vreo specializare.