| tigrul2 a întrebat:

Ce devin dupa absolvirea facultatii de energetica? si cele salariu voi avea la inceput si dupa 5 ani de experienta?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, facultatea nu vine cu un job atasat de el!
Deci, cel mai probabil vei prinde un job oarecare unde vei lucra cativa ani si daca ai noroc, posibil sa gasesti ceva si in domeniul pentru care te-ai pregatit. Evident, salariul va fi la inceput foarte-foarte mic, pentru ca nu ai pic de experinta, chiar daca esti inginer cu diploma.
Pana termini tu facultatea si prinzi jobul ala, mai trec ani buni si cine stie, poate se mai schimba ceva.

| tigrul2 explică (pentru Violleta2022):

Am 16 ani si vreau sa ma orientez de pe acum. as vrea sa lucrez pe petrolier sau ceva nava. Voi avea salariu de peste 2000E?