| Pyanissta_Alexandra_1996 a întrebat:

Ce fac daca sunt la un liceu de mai demult si acum am luat (am trecut a noua), dar vreau sa ma mut la altul? Acum? Stiu exact care sunt mediile de admitere si stiu care ar fi cateva variante dar cum fac sa ma mut pentru ca momentan am intrat la liceul vechi. pentru a rezolva unde ma duc? cu cine vorbesc? si pana cand? se poate face asta?

3 răspunsuri:
| Vlăduțhulala a răspuns:

Poți să îți ei transferul dela liceul respectiv și xu adeverința mesicală dela doctorul de familie și le duci la cel care vrei sa te transferi

| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica ai intrat mai demult?
Tu abia treci a noua acum, deci, abia ai dat examenul de evaluare, nu?
Transferurile sunt posibile abia in semetrul doi, si numai daca media ta este mai mare decat ultima medie admisa la celalalt liceu, unde doresti sa te transferi.

| Faur_Robert_1998 a răspuns (pentru Violleta2022):

Din intrebarea ei iti dai seama ce nota o luat laughing