| DariusDbs123 a întrebat:

Ce face mai exact un servant pompier,cum lucreaza, unde se poate angaja si la cat ajunge salariu+alte detalii?

Răspuns Câştigător
| ninuku a răspuns:

Servantul e ca un caraus, el cara toate echipamentele, furtunele la masina, intind furtunele si dupa ce se termina interventia stringe tot si dupa ce ajung inapoi la sediu curata tot, curata furtunele spala masina, dupa care o umple cu apa sa fie gata pentru urmatoarea misiune.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu avem de unde sa stim, mergi la ei si intreaba i

| eliancodrut a răspuns (pentru ninuku):

Simplist si foarte limitat raspuns. Mai documenteaza-te.

| eliancodrut a răspuns (pentru ninuku):

Pai tocmai la asta am facut referire. Compara primul tau raspuns cu ce scrie in acel site.
In plus: denumirea de servant existasi in cadrul formatiunilor de pompieri profesionisti din unitatile militare de pompieri,