| AAALEXAAANDRUUU a întrebat:

Ce facultati imi recomandati pentru a avea o cariera buna?

7 răspunsuri:
| هوراس a răspuns:

Medicină, o studiezi aici, apoi pleci în străinătatewinking

| pixie13mango a răspuns:

ASE, facultatea de instalatii, politehnica

| neutrino a răspuns:

Medic legist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi sunt multe facultăți bune, dar știi, degeaba o să câștigi mult dacă faci ceva ce nu-ți place. Dacă de exemplu înclinația ta e spre română, dar te duci la matematică nu e prea ok. Nu e ca și cum părinții mei ar vrea să facă asta cu mine, e doar un sfat whistling

| misu a răspuns:

Scoala vietii

| AAALEXAAANDRUUU explică (pentru misu):

Nu inteleg de ce se baga unii p... ca tine in seama cand esti total pe langa.

| diaac a răspuns:

Sunt multe domenii dintre care poti alege. Dar noi nu te cunoastem ca sa-ti putem da un sfat pertinent, ci doar parerea fiecaruia. In primul rand, depinde daca pentru tine o cariera buna inseamna mai ales avansare rapida, multi bani, satisfactie personala, prestigiu sau altceva. Diferite cariere ofera aceste lucruri in proportii diferite, iar pentru fiecare cariera trebuie o anume facultate. Dupa ce te-ai decis ce este mai important pentru tine la o cariera, mai ia in considerare si aptitudinile tale, realist vorbind. Sigur, poti invata lucruri noi, dar daca tu in general esti foarte putin inclinata spre matematica si calcule, degeaba ar fi ASEul o facultate buna, cel mai probabil tu nu vei avansa mult acolo. Sau daca mergi la facultatea de medicina dar nu suporti sa vezi sange, iarasi, ar putea fi mai multe probleme decat beneficii, desi medicina este si ea o facultate buna. Mai sunt multe. Stiu ca nu ti-am dat un raspuns punctual cum poate ti-ai dori - nu am cum. Dar sper ca te ajuta si ideile date sa te gandesti si sa alegi ceva care te va ajuta sa iti cladesti o cariera buna pentru tine.