| Moiseeeeee a întrebat:

Ce facultati iti prind bine in armata?
Sunt deja in sistem si vreau sa dau la ofiteri prin filiera indirecta, am inteles ca daca ai o facultate care sa mearga bine in domeniu mai dai doar cateva examene si faci o perioada de scolarizare mai scurta

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Mergi pe inginerie, ai mai multe șanse

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce intelegi prin filiera indirecta? Adica ai pile? Fereasca Dumnezeu sa ajungi sa termini scoala de ofiteri. Vei muri primul in caz de un razboi.

| Moiseeeeee explică (pentru darrio2007):

Daca nu stii despre ce este vorba, iti sugerez sa faci economie de litere si sa nu mai comentezi aiurea.
Filiera indirecta reprezinta incadrarea pe o functie, fie ea de subofiteri sau de ofiteri, dupa ce o unitate isi scoate la concurs unul sau mai multe posturi. Postul poate fi de psiholog, doctor, financiar, etc, si daca ai o facultate sau alte studii superioare ce te fac potrivit pentru postu respectiv, mai dai niste examene si probele sportive, te scolarizeza in cateva luni si aia e

| darrio2007 a răspuns (pentru Moiseeeeee):

Aha! Mersi, sfinte Moise!