| lolita16ask a întrebat:

Ce facultati s alg dupa ce termin filologia?
As dori ceva legat de medicina dar nu chirugie sa nu am de a face cu operatii.
sau alte ramuri gen psihologia jurnlism limb straine
alte ramuri ale facultati de drept nu neaparat avocat jurist...

4 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Lolita, la fac de medicina faci 3-4 ani de medicina generala si apoi iti alegi specializarea. happy nu te obliga nimeni sa fii chirurg. Uite eu am terminat filologia, bacalaureat luat in 2008 dar am facut fac de medicina, am luat licenta cu brio si sunt asistent medical la ora actuala.winking

| Juncu_Raluca_1993 a răspuns:

Sincer, cam greu de crezut ca esti la filologie. Mai intai invata sa scrii si apoi poate mergi la facultate. Nu avem nevoie de asemenea "medici/avocati/psihologi/jurnalisti" etc Fara suparare.

| LucianStroe a răspuns (pentru Juncu_Raluca_1993):

Punct ochit, punct lovit! Destui analfabeti...

| viotedy a răspuns:

Medicina veterinara.e cea mai banoasa. dreptul- doar daca ai bani multi pentru un viitor cabinet de notar.