| CartoonN a întrebat:

Ce facultati sunt pe val?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Informatica si Stiinte Politice.

13 răspunsuri:
| ChrissD a răspuns:

Facultatea de medicina cu siguranta este cea mai apreciata si cea mai dorita de multi copii dar si facultatea de aeronautica este in top.

| Corobana_Stefanel_1990 a răspuns:

Facultatea de Drept si Facultatea de Teologie

| SaschaM a răspuns:

Pe val este sa faci ce facultate vrei si ce simti ca te reprezinta, nu ce e la moda sau ce vor parintii. De asemenea, daca nu esti hotarat, nu face o facultate "de umplutura", o sa-ti para rau. Mai bine experimenteaza, informeaza-te in legatura cu mai multe domenii si sigur o sa descoperi ceva ce ai face toata viata cu placere. Stii citatul ala "Choose a job you love and you'll never have to work a day in your life"? E adevaratwinking

| CartoonN explică (pentru SaschaM):

Traim in Romania, nimic nu se mai face din placere, cu drag.Eu as vrea psihologie sau istorie, dar nu vreau sa mor de foame. Vreau ceva ce se cauta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CartoonN):

Asta consideri tu. Eu cunosc multe persoane care lucreaza cu pasiune, aici in Romania. Unii o duc mai bine, altii mai putin, dar nici nu mor de foame.

| Holiday a răspuns:

Facultatea de surferi, evident happy

| SaschaM a răspuns (pentru CartoonN):

Nu sunt de acord cu tine. Daca vrei suficient, poti face bani din orice. Poate chiar o sa-ti dai seama ca facutul banilor nu e lucrul cel mai important pe lumea asta. Daca nu faci ce-ti place, o sa ajungi la o varsta la care o sa te uiti inapoi si o sa-ti dai ca ai trait degeaba, numai ca nu o sa mai poti schimba asta.

| CartoonN explică (pentru SaschaM):

Ok,ma apuc de psiho, toate bune si frumoase, o termin.Si dupa? O sa alerg in enspe mii de locuri ca sa-mi castig un ban.Repet,in Romania foarte putini oameni muncesc din placere, restul din obligatie.

| SaschaM a răspuns (pentru CartoonN):

Ok, e treaba ta daca vrei sa faci parte din a doua categorie. Succes!

| bigmaster a răspuns:

Facultatile de medicina, istorie, geografie si drept happy.

| angus35 a răspuns:

Facultatile de Informatica sunt cele mai cautate pentru ca sunt cautati specialistii in IT.

| PedoBarbie a răspuns:

Fă-o pe cea pe care îţi place. Pe val e apa mării. Recomand cea de IT:

| CartoonN explică (pentru PedoBarbie):

Mda,data viitoare o sa folosesc si ghilimelele, in caz ca nu se subintelege.