| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna "companie aeriana low-cost"?

5 răspunsuri:
| JulieR a răspuns:

Low inseamna putin sau incet si cost inseamna pret deci companie aeriana cu pretui mici

| kogi1983 a răspuns:

Companie cu un cost redus. de exlemplu:La Blue Air, care este o companie low cost, biletul este la jumatate de pret fara de Tarom

| newarena1 a răspuns:

Si de ce au preturile atit de reduse? Este vreo diferenta intre calitatea zborului cu pret normal si calitatea zborului cu pret low-cost?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Companie aeriană cu prețuri mici sau mult mai mici decât cele practicate de celelalte companii de profil.
Pa, pa.

| cine11a a răspuns (pentru newarena1):

Vand bilete on-line, nu servesc masa in timpul zborului...