| Andreiw4eytghujyg7tfrs543wdyhujb a întrebat:

Ce job as putea avea daca m-a pricep la geografie in afara de profesor?

Răspuns Câştigător
| xkcszerokcszx a răspuns:

Gunoier pup

7 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Poti sa faci harti virtuale pentru navele comerciale.
Ghid turistic pentru diverse compani de publicitate sau pur si simplu turism.

| Bizon95 a răspuns:

Ghid turistic privat
practic primesti bani ca, conduci un grup in vacanta si tu stabilesti traseul, asta pe langa banii pe care tii dau tot ei ca sa iti platesti si tu ca sa vii cu ei
oriunde ar fi respectiva vacanta, in tara sau strainezia

am vazut care castiga bani asa, la tembelizor

| sierra1 a răspuns:

Cinstit, cu o probabilitate de cca. 95%: ori șomer ori ceva fără legătură cu profilul

| darrio2007 a răspuns:

Ghid montan.

| Demidol a răspuns:

Uite aici o lunga lista utila: https://www.infomunca.ro/......grafie-215

| Panamax a răspuns:

Vanzator la Kaufland unde le poti explica clientilor despre geomorfologia environmentală în organizarea teritoriului.

| Andreiw4eytghujyg7tfrs543wdyhujb explică (pentru xkcszerokcszx):

Las asta ca geografia nu-i singurul meu talent.m-a mai si la info
dar am intrebat doar asa. Si capitala Quatar-ului este Doha