| SDiana2450 a întrebat:

Ce liceu si ce facultate trebuie s aurmez ca sa ma fac bucatar profesionist?(scuze. profesionista)?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Trebuie sa faci un liceu economic, profil alimentatie publica. facultati pentru bucatari nu sunt, bucatarii de-abia daca au liceul toti, nu este o meserie care necesita studii superioare. exista insa tot felul de cursuri de specializare si concursuri de profil de care afli cand lucrezi in domeniu si, eventual, daca chiar esti super-tare si ai deja premii multe si realizari deosebite poti sa mergi sa faci vreo specializare si prin strainatate, in general in Franta e culmea sau prin ceva tari asiatice daca vrei sa te specializezi pe mancare asiatica. succes!

2 răspunsuri:
| moartetiganilor a răspuns:

La categoria asta se pun intrebari legate de TPU.

| SDiana2450 explică (pentru mixxjim):

Multumesc!