| ffsdffsdfsfffsbv33322 a întrebat:

Ce materii se fac la scoala de pompieri (raportata la materiile din liceu)? Din 2018 pana in prezent.

4 răspunsuri:
| SomethingFunni a răspuns:

E o scoala de subofiteri, care nu e mult peste nivelul intelectual a ce se face la jandarmerie. Iti poti imagina...

Cel mai complicat lucru este probabil un fel de stiinta a materialelor simplificata.

| ffsdffsdfsfffsbv33322 explică (pentru SomethingFunni):

Dar o limba straina se face? Dar de ce spui ca nu este la acelasi nivel?

| SomethingFunni a răspuns (pentru ffsdffsdfsfffsbv33322):

Nu se face o limba straina din cate am vazut.

Din perspectiva unei persoane care face o facultate de stiinte serioasa, cei de la Academia de Ofiteri respira pe gura. Iar, cei de la ofiteri se considera superiori celor de la subofiteri, si tot asa. Ce zic este ca cineva care a luat bacalaureatul cu o nota decenta (9) nu ar trebui sa aiba dificultati cu ce se preda la pompieri. Partea grea este evident etapa fizica.

| ffsdffsdfsfffsbv33322 explică (pentru SomethingFunni):

Dar tu de unde stii? Ai fost in vizita si cu ce te ocupi?