| UNcopac a întrebat:

Ce parere aveti despre cei ce aleg sa mearga la razboi sa isi riste viata si sa isi lase iubita,prietenii, familia acasa?

8 răspunsuri:
| yasser25 a răspuns:

Mi se pare ok, iubita daca nu o lasi tu, oricum te lasa ea, mai devreme sau mai tarziu, prietenii oricum sunt falsi ....mai ramane doar familia in discutie! Asta depinde de fiecare in parte!

| TraficDeMentosane a răspuns:

Nu ma consider demna sa judec pe nimeni! Parerea mea insa, este ca acele persoane sunt curajoase, hotarate si le apreciez big grin. Cineva trebuie s-o faca si pe asta, chiar daca persoanele dragi lor au de suferit, oricum ei in cele mai multe cazuri pleca, dar cu gandul de as revedea familia/prietenii/iubita in curand, si nu cu gandul ca nu se mai intorc. [ parerea mea big grin ]
Succes!

| Dragoitm02 a răspuns:

Bah eu as mai adauga la raspunsu lu yaser si faptul ca parintii de cele mai multe ori te vor plecat ca le mananci banii si viata e de rahat asa ca de ce sa nu mori onorabil daca tot e sa mori adica mi se pare mai corect sa mori onorabil sa iti dea astia un steag cu rosu galben si albastru decat sa mori ca un cersetor( desi ca cersetor castigi mai multi bani, dar infine)

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Mai bine sa lase razboiu si sa ramana la sotii si familie.Si mai si o alta faza pentru care nu merita razboiu>>>>Daca vor sa ma inroleze in razboi, ma declar inapt, pentru ca nu vreau sa fiu erou intr-o tara de cct.

| geop a răspuns:

Cum a spus şi TraficDeMentosane, dar cred ca mulţi o fac doar pentru bani şi sunt mulţi.

| xBya a răspuns:

Acesti oameni merg dupa conceptul daca se duc la razboi, e adevarat, sunt sanse ca cei apropiati lui sa sufere daca ar muri, insa luptand in razboi, le-ar putea face un bine mai multor oameni din tara sa. Deci in joc sunt suferinta celor dragi versus suferinta unui popor intreg. Daca ar fi mers pe a doua varianta ar fi dat o usoara dovada de egoism, zic eu. Tu ce ai face?

| AndreiS25 a răspuns:

O parere foarte buna numai daca stiu unde si-a lsat iubita singura.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru yasser25):

Ce pesimist gândesti. Te-a părăsit, nu te-a meritat, intelege, n-ai fost tu de vină, ci ea. Sau amândoi?! S-a plictisit de prezența ta. Ce mai poti face? Ori si-a gasit pe altcineva. Nu crezi că, ce-i al tău, e pus deoparte? Poate ca persoana potrivită e chiar lângă tine si n-o recunosti, ori e prin America, ori e prin...Suceava laughing?!
Si eu, tocmai acum mă pregătesc sa părăsesc orasul ăsta "moldovienesc" si-mi las aici singurel "iubițelul", si-mi vine să plâng, să plâng, să plâng crying crying crying
De-ar putea el stii că plec, doar ca să-l las fericit laughing