| AlexRăzvan531765 a întrebat:

Ce parere aveti despre meseria de instalator in Bucuresti? Este buna de urmat sau nu? argumentele sunt necesaer. Poate cineva in domeniu? Deteliati daca se poate.

4 răspunsuri:
| Lizuca1234 a răspuns:

Am prieteni instalatori. Locuiesc intr-un oras mic,dar astia au mereu de munca. Prind contracte la case,la firme,institutii,etc. DAR,trebuie sa fi serios si sa faci treaba buna,pentru ca altfel nu te cauta nimeni. Cu instalatorii, zugravii, etc, jobul il gasesti prin recomandari, asta daca lucrezi independent. Daca lucrezi la firma, e putin cam naspa pentru ca firma ia grosul si tu ramasitele. Succes!

| AlexRăzvan531765 explică (pentru Lizuca1234):

Multumesc! Stiu ca treaba merge mai mult pe recomandari. Ai putea sa ii intrebi pe prietenii tai ce cursuri sau studii au urmat? Poate si o faultate. In mare parte voi invata practica lucrand cu cineva dar as vrea sa fiu calificat pe hartie. Ei au deschis SRL sau PFA? Vreau sa ma decid si e ceva ce imi va decide cursul vietii pana la urma, as vrea sa stiu si daca e greu sau alte detalii pe care le considera importante. Multumesc anticipat, si si iar mersi

| Lizuca1234 a răspuns (pentru AlexRăzvan531765):

Astia pe care ii stiu eu au furat meseria,toti au doar liceul, specializari diferite care nu au nici in clin nici in maneca cu instalatiile. Pur si simplu au invatat de la altii, pentru ca le-a placut. Unii au SRL, altii sunt pe cont propriu si isi platesc darile din mana(sincer, asa as face si eu)

| AlexRăzvan531765 explică (pentru Lizuca1234):

Multumesc de raspunsuri!