| Delia65delia a întrebat:

Ce pot sa fac daca nu am primit loc la cămin la USV Suceava și nu am bani de chirie? Nu stau in Suceava, și naveta nu pot sa fac

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Greu de spus. Nu ai pe nimeni la care sa stai?

| Batmanel a răspuns:

Cauta gazda, sunt pe la 400-500lei pe luna. Dar asteapta-te sa dormi cu altcineva in camera sau chiar pat.

| gabicoo a răspuns:

Încearcă la căminele liceelor unde rămân locuri neocupate. Sau încearcă la căminul liceului de informatică - este in zona Universității iar directorul este corupt, cu o spaguță se rezolvă. La liceul de informatică au condiții bune.

| Delia65delia explică (pentru gabicoo):

Mi au zis sa sun mâine la pedagog, am sunat la toate liceele din Suceava.La Alexandru Ioan Cuza aveau locuri însă azi mi-au zis că sunt deja ocupate de moldoveni...

| Delia65delia explică (pentru Batmanel):

Da,chiar nu vreau să mă trezesc cu așa ceva..nu multumesc

| Delia65delia explică (pentru gabicoo):

Ai idee cate persoane sunt in camera? au baie proprie, bucătărie?

| Batmanel a răspuns (pentru Delia65delia):

Chiar si garsoniere de 10-13mp costa de la 150euro pe luna + ce mai platesti la asociatie si facturi. Mnah, spor si succes!

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu m-as intreba daca e mai ieftin sa renunt la un an de facultate decat sa stau in chirie? Mai jos ai dat de inteles destul de clar ca nu este o optiune, insa esti deja majora si trebuie sa infrunti si astfel de situatii, nu se poate in viata sa fie numai confort si puf roz. Nu ti se impune in nicio chirie sa imparti patul cu altii, stai linistita si ramai pozitiva, poate poate gasesti ceva.

| Delia65delia explică (pentru dullcat):

Preturile sunt piperate chiar daca nu împărți patul cu alții, nu e că rămân eu pozitivă sau nu.Dar mulțumesc pentru susținere!

| dullcat a răspuns (pentru Delia65delia):

Te cred, dar totusi Suceava nu e Cluj, hai sa fim putin realisti. Ziceam sa mentii o atitudine pozitiva fiindca nu poti sti de unde iti sare iepurele si scapi din acest impas.

Cu placere, succes!

| mindchild a răspuns:

In gazda, in chirie cu altcineva, cumpără loc în cămin
Părinții trebuie sa te întrețină până la 26 de ani daca mergi la facultate/master/doctorat.
Trebuie sa incepi sa dai din coate, dar se poate rezolva
Eu am dormit vreo 2 luni prin camere pe la prieteni până am găsit ceva