| iamprettybored a întrebat:

Ce profesii (cu studii superioare) considerați că fac într-adevăr o diferență pentru oamenii din jur și de ce?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Medici, cred ca nu e nevoie de explicatii.

Ingineri, la fel fara ei nu am mai avea atatea cate avem acum.

Profesori, nu cred ca e nevoie de explicatii, oricat de rau si "prost" ar fi un profesor tot inveti ceva de la el.

Oameni de stiinta si aici intra toti la gramada: Fizicieni, Chimisti, Biologi, etc etc.

In general persoanele care ne salveaza viata, ne educa, ne ofera un trai mai bun/usor.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fizică. Energia atomică. Armele nucleare care fac imposibil alt război mondial.

| danutzu96 a răspuns:

Daca stai sa iei toate profesiile la rand, toate fac cate ceva pentru societate. Nu lucrul asta este imporntant, ci sa faci ceea ce iti place.

| iamprettybored explică (pentru danutzu96):

Da, intr-adevăr, dar nu toate au un impact la fel de mare.

| darrio2007 a răspuns:

Poti avea studii superioare dar trebuie sa si demonstrezi ca le-ai asimilat pe merit.