| Joker3134 a întrebat:

Ce riscuri ai ca soldat? În afara de faptul că te poți duce in Afganistan?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista niciun risc ca si soldat. Stai mereu si te joci prin curtea unitatii.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

Eu nu inteleg de ce insisti zilnic cu intrebari de genul cand e clar ca nu intelegi nimic despre armata. Sa fii soldat inseamna ca in orice minut al zilei poti intra in razboi si sa nu stii daca te mai intorci. Sa fii soldat inseamna ca in orice minut al zilei e posibil sa fie nevoie sa iti dai viata pentru siguranta tarii. Ca esti genist sau ofiter la comunicatii nu mai conteaza in stare de razboi.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Joker3134):

Cind Rusia a invadat Cehoslovacia in 1968, la intrarea in capitala unul dintre primele locuri in care s-au dus au fost birourile celor de la contraspionaj. Lurau la birou si aveau habar de infiltratii rusi de la ei. I-au impuscat pe toti in ceafa. La logistica si comunicatii? Simplu. In caz de trosneala, daca eu - ca natie invadatoare - vreau sa dau armata inamica peste cap, ma intereseaza in primul rind sa fac praf comunicatiile si logistica. Deci... si oricum, la ce intrebari pui si cum vad ca NU te duce capul, mai bine te-ai linisti si te-ai pregati pentru o cariera la McDonald's sau portar pe undeva. Uite, taximetrist e o cariera numa' buna pentru tine.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Nu neaparat ca intri in razboi, ca nu sintem in Israel aici. Buba e ca poti fi oricind chemat la servici si nu prea poti sa zici "boss, sunt cu familia la un gratar, rezolvam luni" sau altele de genul asta.