| Joker3134 a întrebat:

Ce riscuri mai implica meseriile de pompier in afara ca intri in foc, politist ca ai contact cu oamenii, jandarmi la fel si la armata in caz ca vine un razboi?

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Fiecare meserie implică riscuri!
Dar, dacă nu poți trece psihic peste teama de a păți ceva, chiar ai de suferit!
Iar, meseriile militare, implică un factor important, unitatea colegilor. Nimeni nu acționează singur, nimeni nu este lăsat în urmă!
Am fost militar pompier și a fost frumos!

| Bondarel99 a răspuns:

Lucrezi in stres.
Multe ore nedormite (eu una nu as putea sa lucrez in tura de noapte, nu oricine poate, nedormitul te afecteaza pe termen lung).

Răspuns utilizator avertizat