| Loredana1209 a întrebat:

Ce studii ar trebui sa fac sa devin arhitector?
Trebuie numaidecit sa merg la scoala de arte?
Ce note la bac ar trebui sa am ca sa am aceasta profesie?
Cum imi creez singura cariera de arhitector?
Trebuie sa-mi fac propriul meu birou sau pot lucra intr-o companie?
Exista colegii dupa absolvirea carora sa pot lucra ca arhitector?

5 răspunsuri:
| Kira0005 a răspuns:

Facultatea din Iasi de Arhitectura sau cea de design! Note bune la mate fiind ca nu poti sa schtezi fara precizie! Poti sa-ti creezi o companie! In orice caz la bac iti trebuie un punctaj mare la matematica! Daca te intelegi bine cu ei, puteti deschide o afacere impreuna sau poti sa ii angajezi la compania ta!

| SandraPhantomhive a răspuns:

Arhitect*, nu arhitector.

| Radu284 a răspuns:

Ce face un arhitector?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"... arhitector"? rolling on the floor
Poate vrei să te referi la ARHITECT!

Trebuie să faci o Facultate de Arhitectură!

Toate cele bune!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

1. Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......a-acestea/

2. NU ai treabă cu "scoala de arte".
Totuşi, ÎNTÂI poţi să faci un Liceu de Arte cu specializarea de "Arhitectură"...

3. Trebuie să promovezi BAC-ul!
Apoi dai EXAMEN de admitere la facultate...