| FlowerPower69 a întrebat:

Ce ziceti ca ar fi mai avantajos intre a face facultatea la tine in oras sau in unul mai mare? Voi ce ati alege?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce facultate! Poti face o facultate de doi lei si la tine in oras dar si da dai bani mai multi intr-un oras mai mare. Nu conteaza unde studiezi ci ce anume studiezi! Toate marile orase au universitati de prestigiu. La UBB Cluj am avut colegi veniti din Bucuresti...Si la Bucuresti au o gramada de universitati dar "prestigiul" de UBB i-a facut sa treaca muntii pana in ardeal la noi. Apa de ploaie. Cine invata va invata si la Bucuresti sau la Craiova, Constanta etc. Numai sa fie o specializare care se cere pe piata muncii si sa nu ramai doar cu diploma de licenta.

4 răspunsuri:
| FlowerPower69 explică (pentru anonim_4396):

Si atunci spre exemplu intre drept la Cluj si Bucuresti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru FlowerPower69):

Nu conteaza unde. Fa unde iti e mai aproape. Conteaza sa inveti serios. Facultatea de drept este una buna daca depui efortul necesar pentru a ajunge sus.

| PainTech a răspuns:

Depinde si unde stai si ce facultate vrei...

| Adry05 a răspuns:

Facultate în oraș mai mare, e mai bine recunoscută diploma și e și prima rupere ceva mai lejeră de casă.