| anonim_4396 a întrebat:

Ceva mă opreşte să îmi îndeplinesc visul.Nu ştiu daca e chiar "destinul".Imi doresc foarte mult sa cânt vocal.In toamna m-am inscris la Palatul Copiilor la acest cerc si culmea ca au spus ca ma anunta ei. Eu cand am revenit mi s-a spus ca proba de admitere fu deja data si nu mai am ce face.Mare mi-a fost bucuria cand am fost chemata din nou acum 2 saptamani tocmai pentru ca nu am venit in toamna.M-am dus, insa culmea ca nu am primit tot e-mailul in care imi spunea ca trebuie sa vin cu 2 pozitive si 2 piese invatate pe de rost pe langa testarea pe care o voi da.Am dat doar jumatate din proba, si urmatoare zi am primit un e-mail cum ca ma cheama din nou, dar de data aceasta sa am tot ce imi trebuie.Zis si facut.3 zile m-am pregatit foarte mult pentru aceasta proba.Mi-am ales cantecele, am stat sa salvez pozitive, am facut tone de vocalize si exercitii vocale.Am fost pana si la biserica sa ma rog sa fiu admisa.Am facut totul singura.In ziua probei, am fost chemata la ora 19:45, destul de tarziu.Insa am intarziat exact 5 minute pentru ca abia iesisem de la antrenament (sunt sportiva de performanta, dar nu asta imi doresc sa fac in viata). Doar din cauza acelor 5 minute mi-a spus sa ma duc acasa si ca nu ma mai primeste atunci, ci o sa imi dea dumneaei din nou un e-mail pentru ziua in care voi reveni.Am primit iar e-mailul, dar culmea ca am racit extrem de tare si nu puteam cânta.Am înstiintat-o si pe dumneaei, iar cand m-am facut bine iar m-a chemat.Culmea ca ceva iar m-a tinut, si anume ca mi s-a stricat microfonul de la telefon, iar eu pe el puneam pozitivele ca să cânt.Acum nu se mai aude.Ma refer ca de fiecare data ceva ma tine sa nu pot face ce imi doresc.Voi ce credeti? Am facut mai mult decat am scris aici pentru a-mi indeplini visul, dar unele persoame mi-au spus ca ce vreau eu nu va fi niciodata posibil si asta m-a intristat.Mentionez ca eu nu sunt proasta la muzica, cant la pian de 5 ani, chitara si flaut.Am ureche muzicala si restul. Orice as face e in zadar, am cazut psihic si nu mai suport sa nu pot face deloc ceea ce vreau de foarte, foarte mult timp.

10 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu stiu ce piese ai pregatit. Incearca una crestina (internationala). Daca va merge, continua pe linia aceasta.

| Sebastiana12345 a răspuns:

O sa reusesti e visul tau ...cum spune simona halep succesul nu se castiga se construieste...o sa fie bine, o sa te bucuri mai mult cand o sa reusesti o sa vezi

| Eva17 a răspuns (pentru anonimg):

Amazing Grace si Thousand Years

| anonimg a răspuns (pentru Eva17):

Oh! Incearca si nu te lasa. Eforturile iti vor fi rasplatite.

| baru a răspuns:

Multi se inscriu, putini sunt chemati! Priveste inainte!

| Eva17 a răspuns (pentru baru):

Nu stiu ce vrei sa zici.Am fost chemata de fiecare data.De fapt, toti au fost!

| Eva17 a răspuns (pentru anonimg):

Aşa sper.Am facut tot posibilul şi a fost în zadar.Cred că e timpul să renunț. Mulțumesc oricum

| anonimg a răspuns (pentru Eva17):

Incerci in particular. Poti incepe prin organizatii de caritate, festivaluri. Nu ratezi nimic.
Trebuie sa mai fie si altii in afara de Palatul Copiilor.
Si "Romanii au talent" este o varianta.

| baru a răspuns (pentru Eva17):

Daca faci sport de performanta, vei intelege!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se zice ca nu poti fi cu curu in doua luntri. Ori sport, ori cantat. Eu ma duceam si cu 3 ceasuri inainte la verificare.