| Levya a întrebat:

Chiar daca am 12 ani,cum pot sa imi urmez visul de a fi vedeta? (stiu ca sunt prea mica, dar se poate si nu vreau sa renunt).
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa-ti pese de parerea unora care considera ca e prea devreme sa visezi.A visa inseamna sa ai un tel in viata si asta e foarte important. Unii, mult mai in varsta ca tine, nici macar nu stiu de ce se ridica dimineata din pat.Continua sa practici domeniul la care visezi, documenteaza-te asupra lui si inscrie-te la concursuri ori competitii, pentru a te face remarcata. Orice pas spre implinirea visului tau, oricat de mic, se v-a adauga altor pasi care te v-or duce spre implinirea lui.Bafta!

10 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

E inflatie deja!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai sa faci 18 ani, iti pui silicoane si pe urma le arati la tv

| WR104 a răspuns:

De ce vrei sa fi vedeta?
Pentru a fi o vedeta trebuie sa excelezi intr-un domeniu.
Al tau care ar fi?

| Delicacy a răspuns:

Videochat.

| AleandraIleana98 a răspuns:

Buna.Ti-am citit intrebarea si cred ca e un lucru frumos ca te gandesti la viitorul tau, dar crede-ma esti inca un copil si perspectiva asupra vietii o sa ti se schimbe mult de acum incolo.Mai pe romaneste, pe masura ce vei creste vei descoperi lucruri noi, pasiuni noi, alte meserii care sa te pasioneze.Sunt sigura ca vrei sa devi "vedeta" datoria lucrurilor care le vezi la televizor, si ca te tenteaza faima si popularitatea lucrurilor care se vad pe sticla.Ei bine afla ca atunci cand cortina cade, vedetele nu au o viata asa se usoara. Uita-te spre exemplu la noi in tara:mai sunt doar cativa oameni de valoare care chiar au facut ceva in domeniul muzicii, actoriei, restul fiind niste pitipoance(gen Dragusanca) care au trecut prin multe lucruri "murdare", ca sa zic asa.Ce talent au ele? Niciunul! Ele ajung vedete pe seama unor fotbalisti, sau alte persoane care se remarca prin scandaluri, ca se leaga de numele lui x sau y.Crede-ma, sa devi vedeta nu e greu, dr oare merita sa faci si tu ce fac ele? Sa te casatoresti, sa divortezi, sa te legi de unul mai batran ca sa iei in fata? Eu una zic ca nu.Vedetele din afara sunt platite bine, au un talent(majoritatea, mai exista si exceptii) dar ele fac ceva, nu doar se dezbraca in fata camerelor.Ai grija ce iti doresti, nu intra in lumea murdara a showbiz-ului, fiindca ai sa regreti.Si eu visam la asta cand eram mai mica, dar acum la 15 ani(cu toate ca nu am o varsta care sa imi aduca multa experienta) am inteles cu ce se mananca asta.

| Levya explică (pentru suntserios):

Fara suparare, dar nu am nevoie de raspunsuri NESERIOASE, asa ca nu imi esti de nici un folos.

| Levya explică (pentru WR104):

Cantaret si dansator.

| WR104 a răspuns (pentru Levya):

Foarte bine, eu iti urez sa reusesti, succes.

| JungleHell a răspuns:

Te axezi pe un domeniu preferat care poate fi oricare cum ar fi pictura, aviatie, actorie, stiinta s.a. si faci totul ca la carte, faci ceva tare ce n-a mai sau cu n-a maifacut nimeni, uimesti cu faptele tale (bune pentru ca majortiata asta doreste). Si daca te lauda cei mai multi pe tine asta inseamna ca esti vedeta, un personaj mai rar, exceptional. La noi in actorie de exemplu, multi il pomenesc pe Alexandru Arsinel (asta imi pica mie in minte) dar parca si mai sonor Van Dame. Vedeta inseamna 99% munca 1% talent (care se formeaza de pe urma muncii depuse).

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Levya):

80% din "vedetele" de la noi au reusit prin metoda asta.