| IoanaMaria12345678910 a întrebat:

Conteaza nota de pe Diploma de bac? Spre ex la o angajare? Dacă eu am 6 și unul 10 o sa-l ia pe cel de 10, chiar dacă eu cu 6 am experiența?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diploma de bac nu are nicio relevanță, atâta timp cât ești "Reușit". Am un prieten care fără facultate a reușit în viață, și lucrează în momentul acesta la SpaceX. Nu știu exact cât câștigă, pentru că nu este un salariu fix.

E bun în ceea ce face, experiența l-a recomandat. Ideea este să fii bun în ceea ce-ți dorești să faci, să fii motivat tot timpul.

O facultate dă bine la angajator, îți dai seama, dar dacă n-ai facultate, nu nota ta din BAC îl ține treaz seara. Contează numai că l-ai luat.winking

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde de angajator, unii da unii nulaughing) Oricum daca te refuza nu o sa si niciodata de ce, cel mult iti zice sec ca ''profilul tau nu se protriveste cu ce ne trebuie, o zi buna, k, bye''.

| Romeo16101 a răspuns:

La unele firme se poate ține cont și de media din bacalaureat, dar firmele caută mai mult oameni cu experiență, care știu deja meserie in domeniu. Acum depinde de latitudinea fiecărui angajator.

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru Romeo16101):

Mulțumesc

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru Wr3nch):

Mersi

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de angajator!
Pentru unii conteaza, pentru altii nu.